Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye kayırıcıış, dünya üzerinde sınırlı alanlarda ülkemizi söz gelişi etmesiyle öne çıkan bir Ilim Kocaı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak ama başına öne çıkan en yetişkin miktarda ilaç dâhilerik patentinin pay sahibidir. Bu zamana denli yapmış oldukları buluşlar ve ilaç dalünde çoğu yetişkin adımlarıyla öne çıkan Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çdüzenışmak istediği vadiı abartmak isteyen Alkoçlar, orantığı Metehan Yeşil ile yanında kurmuş oldukları Ar-Ge isminde programın umumi başbuğıdır. Ar-Ge, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na nazaran insanoğlunun haber acıarcığının birlikte farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çdüzenışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistemli bir yapmacık zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Yalnızca Ar-Ge projesiyle kalmak istemeyen esasarı valörında ülkesini kalıcı söz gelişi eden Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı buluş belgesi esasvuruları ile de meşhurdur. 143 pare esasvurulmuş ve 280’den bir araba beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların birlikte ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca müstacel gelişen olaylarda hızlı sonuç düzenınmasını sağlayan testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Kulübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Ilim Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu marifet insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle yanında gene bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Sahaında bundan sonra hakikat bir bilirkişi olmasıyla yanında kimsenin ayrım edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda yetişkin bir öneme iye olan Alkoçlar, Cihan çapında alan edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk yol güruhlen flavonol glikozit esaslı bulunmak üzere antiviral daşenin mucididir. Bunun onayını ise T.C Besin, Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu daşke tam olarak 21 kıta de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise halk ortada en çok buluş belgesi esasvurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Ilim Kocaı Ödülü’’ kendisine verilmiştir.
Yaptığı çdüzenışmalarla beşeriyet tarihine faydasını hiç kem etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı binası sayesinde şiddetli anlayışlere her sene imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü neticelar elde etse da asla çdüzenışmalarından vazgeçmemiş kalıcı olarak kendisini Ilim dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle dokunmabana terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez yanında bulunmak üzere terapi yuğrunda geliştirdiği daşkeleri keşfederek beşeriyet tarihine yetişkin bir etkiı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde katı bilinmese de bazı kibar molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek yaymak icabında PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz sinerjilü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının kıymeti ise yaklaşık olarak 3 Milyon Dolardır. Yalnızca malum şeylerin üzerinde çdüzenışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çdüzenışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çdüzenışmalarla Sierra Leone isminde devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ isminde yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde mevcut birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu ahacık de muvaffakiyetlı olmuşdolaşma. Hiçbir kötü (kenar etki) özelliği namevcut bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de henüz sonra ise 25’e doğru ülkede müsaadeı alınmıştır. Parçalanmamış çdüzenışmalarına tam odak çdüzenışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten de muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar yalnızca Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de birokkalı şirketin şeriklik ve kurucu kadrosunda alan almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isminde ilaç şirketinin Müşterek Sahibi ve Teknolojiden mesul başbuğıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve mevduat aracıyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul başbuğıdır.
Kuzey Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Resi bey Yardımcısıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma isminde bir Eczanenin Idare Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve geliştirdiği onlarca daşkenin birlikte insanoğluna yarayacak anlayışler üretmeyi savsama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna yönelik geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isminde formülasyonu vardır. Özellikle günce hayatta kenarıkların geçmesi dâhilin sınırlı bir hinı beklesek da birtakımları sözıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de dâhilerisinden basit bir biçimde terapi edebilmek dâhilin bu kullanılıyor. Hatta cinsel anlayışlev bozukluğunu da terapi buyurmak dâhilin kullanılmaktadır. Yalnızca bununla kalmamış hırse karşı mukavemetli ve sinerjilü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere iye olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isminde buluş belgesi esasvurularının 2000 adetine doğruın pay sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı anlayışleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet başüstüne. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çdüzenışsalar da Alkoçlar her hin kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı konularda hala yasal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını yüz uzun süreli kapanmalara ve toplumsal hayattan ırak zaruri ev istirahatlarine sunulan artan dünya toplumlarında birokkalı alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir yol kazanmış durumda.

Konuyla ilişkin görüşünü beyan eden Spektral Holding Idare Kurulu Eşbaşbuğı Erdal Can Alkoçlar bu devir ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı mecburi olarak artması özellikle ferdî bilişim ve teknolojik aparey inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Daha önce gerek ilaç, gerek mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, bundan sonra ilişkin sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz hesabına binalabilecek en haklı katkı, inovasyonu umumi anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sayesinde son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine katkısızlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç dalünün önde mevrut ismi olarak öne çıkmaktadır. Ilim Kocaı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine yetişkin miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Kuzey Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna benzeşim çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz hesabına da yetişkin gelişmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Mevduat Ar-Ge Şirketinin kurucu orantığıdır ve aynı zamanda başbuğıdır. Ülkemizde alan vadi vesair marifet adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok yetişkin bir miktarda farmasötik dasevinçli patentinin pay sahibi olması ve esasvurusunu ilk yaratıcı koca olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı girizgâhimler ve bulmuş olduğu molekülleri umumi olarak insanlığın ana fakatçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle dokunmabana vadiında çdüzenışmalarını kalıcı koskocamanleterek kalıcı faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birokkalı su Türkiye Senenin Ilim Kocaı ödülüne layık görülmüştür. Yalnızca ülkemizde değil dar haricinde kısaca global anlamda da birokkalı ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı daruların içinlığını almıştır. Midiğı olan Metehan Yeşil ile yanında şiddetli anlayışlere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çdüzenışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz dâhilin yararlı olmasını düşündüğü darularla alakalı anlaşmaları yaparak farklı anlayışe yarayacak daruları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kadar bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kadar kavramlar birokkalı farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken benzeşim faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye esasladı.

Ülkemizde faaliyet gösteren ve bu alanda çdüzenışmaları mevcut Spektral Mevduat Bankası Eş Resi beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katma şayan yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik vadiındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok doğru zamanda ülkenin doğusunda alan vadi bir altın sahası ile yanında esaslatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki hediye değanlayışikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir mevduat aracı olarak kalmasını katkısızlamanın yolunun durağan şayan yahut miktara iye “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Mevduat Bankası Resi bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Kategori’a tabi esrar ruhsatları ile katkısızlanabileceğine dikkat çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Kategori esrar ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak yasal madun binası ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı katkısızlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilişkin de haber veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni pay modülü(staking) projemize daimaî teminat olarak anlayıştiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit pres müsaadeını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 adetlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon avro değerinde bir beceri teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Rapor No.sutaş ve 18.06.2020 neşriyat zamanı ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası bulunmak üzere iki endüstriyel hammadde esrar sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten yapılan yazgılı açıklamada mütalaalerine alan maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sağ Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye yetişkin katma şayan mizan potansiyeline iye olduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve selen yalıtımı gerekli olan alanlarda kullanılacak olan gereç olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Gelgelını gerçekleştirdiğimiz pomza esrar sahasının ise tabii gereç binasındaki tıngırluklar sayesinde erdemli derecede ısı ve selen yalıtımı özelliklerine iye. Bu özelliği sayesinde kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan erdemli oranlarda yalıtım katkısızlıyor.’ değerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik sunma planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili esrar sahalarının orantı vadede CRIRSCO kriterlerine muvafık rezerv belirleme raporları düzenlenerek çecik sunmaı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada alan vadi ayrıntılara nazaran antrparantez, TBY Holding güzeşte ay İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Sağlık Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir