marka logo tasarım

logo tasarımı

Logo nedir? Lügat manaı olarak mahiyet alınlığı dilimizde amblem olan, bir çalışmain, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, manaını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasar çizimı anlamsal olarak çalışmaletmenin yahut organizasyonun dikme olarak yaptığı çalışmai sembolize edebileceği üzere, markanın kendi manaı ile de sembolleştirilebilir, hatta bazı çalışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı bağırsakerik ve anlamlara iye kabil.

Sorusu sorulduğunda söz manaının dışında, birfena logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasar çizim esnasında tasar çizimı yapacak olan koca yahut kuruma neyin ve ne aktarıldığı bayağı önemlidir. Gayrı taraftan logo tasar çizim çalışmasını yapacak koca yahut kurumun sizi ne anladığı ve logo çalışmanızı ne değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çalışma sizin, çalışmaletmenizin ve bundan sonraki çalışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasar çizim çalışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değçalışmatirilmiş ve düzenlenmiş hali yahut marka bağırsakin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çalışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype takkadak çok iş kayranı ile faaliyette kâin şirketler bağırsakin elan çok yeğleme edilebilir. Birlik bir sektörde faaliyet gösteren çalışmaletmelerin alelumum logoları kesimü simgeleme fiyat. Lakin takkadak okkalı kesim ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda izhar etmek imkansızdır.

Logo ne çalışmae yarar?
İşletmeler bağırsakin logo yahut logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her ne markası sıfır bir işletme eğer olmazsa logo yahut logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz gün aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile baş başa gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, ha aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Külüstür halini düşünmeye çalışın. Markaların logoları olmadan filhakika marka olmaları az daha imkansızdır.

Bu sebeple çalışmaletmenize kurumsal bir tasavvur hazırlayarak yolunuza her hâlde adımlarla devam edebilmek hesabına “logo tasar çizim” çalışması ile saksılayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon üzere bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) deyiş fiyat. Ticari markaların, kurumların ve hatta ara sıra kişilerin bir zevahirte tanılamanmasını sağlayan çalışmaaretlerdir. Tipik bir logo firmaların ayrım edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan renk, font, şekil ve görsellerdir.

Süssüz, kolay anlaşılır, yolırlanması kolay, mümkün olduğunca azca skorda renkten oluşfinansıdır. Her çyeksan baskı ve fason tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok önemsiz ölçülerde teferruatlar kaybolmamalı, çok büyük ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Değişik firma evet da ürünlere ilgili logolar ile karışıklığa münasebet vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya büyük mazarrat verir.

Logo düşüncemcıyı değil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun düşüncemcısı Paul Rand’e gereğince logoyu üreten düşüncemcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili organizasyonun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin hapishaneğine elverişli olmalıdır. Başkaca kurumun kendisini ne tanılamamladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler olduğunu bilmek logonun tasar çizim aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin kanatıaralık lüzumlu rengi lüzumlu şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü gün üstelik rahatılda lakırtııcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilgili ürün evet da firma bağırsakin logo tasarlanacağı gün o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri üzerine selen sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı gün simgenin taşıyacağı mana hizmetında bu selen çok önemlidir.

logo tasarımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir