Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Dostça” mealına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım dair sergilediği performanstan sonra internetin sadece olgun aktarımı derunin bileğil, aynı zamanda âlem derunin bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanoğluın bir suni ad kullanarak (nickname) yârenlik yazar eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanılamamadığınız lalettayin biriyle yapılabildiği kadar antrparantez tanılamadığınız kişilerle bile özel programlar veya web siteleri marifetiyle yapılabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız veya tanılamamadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanıdıkma ve yârenlik etme için kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri genellikle programlama dilleri kullanılarak veya anık scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş onarmak derunin sadece nickname (suni ad) sermek ehliyetli olurken bazılarındaysa sohbete başlamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları arasında popüler olan Mynet ve ZurnaNet kadar siteler chat sitelerine başlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki genel ağ kullanıcılarıyla program boşluk yüzünü kullanarak sadece ovalı, ovalı ve fonlü, sesli ve fonlü kadar tercihe bandajlı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en popüler olanı kesik süre önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger isminde entelekt mesajlaşma yazılımıdır. Bir diğer popüler chat program olan ve internetin söylence yazılımlarından onaylama edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir